Lidhu me sukses!

10 filma në Netflix që mund të shikoni gjatë vetëkarantimit

Këshilla
K

eni kohë dhe nuk keni çfarë të bëni? Shikoni ndonjë film. Më poshtë kemi listuar 10 filma në Netflix që mund t’i shikoni që tani derisa jeni duke qëndruar në shtëpi.

1. Miracle in cell no.7

Dramë (2013)

I ndarë nga vajza e tij një baba me aftësi të kufizuar intelektuale duhet të dëshmojë pafajësinë e tij kur burgoset për vdekjen e një fëmije të një komandanti

2. The Irishman

Biografi, Dramë, Krim (2019)

Një vrasës me pagesë i mafjeve, rikujton përfshirjen e tij në vrasjen e Xhimi Hofas.

3. Marriage Story

Dramë, Komedi, Romancë (2019)

Një regjisor dhe gruaja e tij aktore luftojnë për një divorc rraskapitës, i cili i shtyn të kalojnë kufjtë personalë dhe krijues.

4. To All the Boys I’ve Loved Before

Dramë, Romancë (2018)

Letrat sekrete të një adoleshenteje dalin ne dritë duke e bërë lëmsh gjithë jetën e saj

5. The Two Popes

Biografi, Dramë, Komedi (2019)

Pas mureve të Vatikanit, papa Benedikt dhe papa i ardhshëm Françesko duhet të gjejnë
një pikë të përbashkët për kishën katolike.

6. 6 Underground

Aksion,Thriller (2019)

Një grup luftëtarësh varrosën të shkuarat e tyre dhe do përpiqen të ndryshojnë botën. Ata do mundohen të realizojnë një grusht shteti ndaj një shteti diktatorial dhe udhëheqësit të tij të lig.

7. Fractured 

Thriller (2019)

Një çift ndalon në një pikë karburanti, ku krahu i vajzës së tyre 6-vjeçare thyhet.
Ata nxitojnë për në spital. Diçka e çuditshme ndodh atje. Gruaja dhe vajza zhduken.

8. Otherhood

Komedi (2019)

Pas injorimit të radhës për Festën e Mamasë, 3 mikesha vendosin të shkojnë në shtëpitë e djemve të rritur që të rifitojnë edhe një herë rolin e nënës në jetët e tyre, por gjatë kësaj aventure zbulojnë më shumë për veten dhe djemtë e tyre dhe fëmijët zbulojnë aspekte të reja nga jeta e mamave.

9. The King

Biografi, Dramë, Histori (2019) 

Hali, princi largpamës dhe trashëgimtari i fronit anglez, kurorëzohet Mbreti Henri V pasi
vdes babai i tij tiran. Tani mbreti i ri duhet të menaxhojë politikat e pallateve, luftën  që la i ati dhe momentet emocionale të jetës së tij të kaluar.

10. Go Karts

Dramë, Familjar (2020)

Një film emocionues për një djalë që duhet të kapërcejë vështiresitë e jashtëzakonshme për të arritur ëndrrën e madhe të tij, për të fituar Kampionatin Kombëtar ne Go Kart.


Ju dëshirojmë shikim të këndshëm dhe shpresojmë se këta filma do t’i pëlqeni derisa në ndërkohë ne krijojmë lista me tituj të tjerë që mund t’i shikoni.

Na kontaktoni nëse keni ndonjë ide për postime që duhet t’i publikojmë për kënaqësinë tuaj.

Shkruan: Entela Ramadani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Raport: Bizneset Kosovare Online (2021)

A jeni të interesuar të dini se sa biznese kosovare janë online? Apo cilat platforma i preferojnë? Atëherë lexoni raportin e hulumtimit të tregut për trendet e fundit në 2021, të realizuar nga Alba Connect.

Opsionet e Privatësisë
Kur vizitoni webfaqen e Alba Connect, ne mbledhim disa informata rreth kompjuterit dhe browserit tuaj. Në browserin tuaj keni mundësinë të kufizoni, bllokoni apo fshini cookies që përdor webfaqja jonë. Po ashtu, webfaqja e Alba Connect shfaqë përmbajtje dhe skripta të palëve të treta që mund të përdorin teknologji përcjellëse (tracking). Mund të zgjedhni më poshtë se cilat nga këto shërbime të palëve të treta të lejoni gjatë vizitës suaj në Alba Connect. Për informata të hollësishme rreth metodës së mbledhjes, procesimit dhe përdorimit të informatave tuaja në Alba Connect, ju lutemi lexoni Politikat e Privatësisë.
Youtube
Jepni pëlqimin tuaj për të shfaqur përmbajtje nga Youtube
Vimeo
Jepni pëlqimin tuaj për të shfaqur përmbajtje nga Vimeo
Google Maps
Jepni pëlqimin tuaj për të shfaqur përmbajtje nga Google
Spotify
Jepni pëlqimin tuaj për të shfaqur përmbajtje nga Spotify
Sound Cloud
Jepni pëlqimin tuaj për të shfaqur përmbajtje nga Sound
Lidhu me sukses!